www.noutati-zilnice.forumer.ro
Bine ati venit pe Forumul ECSMANIA! Speram sa va simtiti bine altauri de noi,si de subiectele forumului! Pentru a putea vizualiza toate subiectele si topicurile postate va rugam sa va creati un cont! Va multumim si speram sa ne vizitati zilnic!

NE-AM MUTAT PE WWW.NOUTATI-ZILNICE.FORUMER.RO

AcasaFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

BANCURI

In jos 
AutorMesaj
LoveGame
junior

Multumiri primite : 11
Varsta : 24
Localizare : Hargita

MesajSubiect: BANCURI    Lun Ian 03, 2011 9:10 pm

Un tanar preot trebuia sa tina prima lui slujba, drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica. Atunci, superiorul lui, Episcopul, vazandu-l atat de stresat, l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon pentru predica, sa puna un paharel de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj. Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar cand a ajuns acasa a gasit pe masa o mica scrisoare din partea Episcopului in care zicea:
“Draga Parinte, Fiule,
Ma bucur foarte mult ca ti-a mers atit de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:
1. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri nu sa-l dai pe gat dintr-o data.
2. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamaie. In plus, eu ti-am spus sa pui putina vodca in paharul cu apa, nu invers…
3. Nu se foloseste Biblia ca suport pentru pahar.
4. Nu poti sa te stergi la gura cu sutana.
5. Poruncile lui Dumnezeu sunt 10 nu 12.
6. Iar apostolii sunt 12 nu 10.
7. Cand vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.
8. Cand vorbesti despre Isus si apostoli, nu poti spune ca e “Fiul si banda lui”.
9. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca “i-a zburat curul cu dinamita”…
10. Cand vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti “bulangiu”.
11. Tatal, Fiul si Sfantul Duh nu sunt Batranul, Juniorul si Stafia…
12. Nu e frumos sa-l numesti pe Papa - “Nasul”.
13. Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in p…a ma-sii.
14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu i-a cedat…
15. Magdalena a fost o pacatoasa nu o *****.
16. Initiativa de a invita publicul sa aplaude a fost buna, dar a fost exagerat sa-l inviti sa danseze Macarena, sa faca trenuletul si sa o inviti pe Sora Daniela sa faca striptease.
17. Apa sfintita se foloseste pentru a binecuvinta, nu pentru a-ti racori ceafa.
18. “Casuta” aia este confesionalul, nu toaleta.
19. Pasticul se distribuie crestinilor fara Nutella.
20. Cel de pe cruce era Iisus Cristos si nu Che Guevarra.
21. Pacatosii, cand mor, se duc in Infern, nu in aia ma-sii.
22. Vezi sa ai mereu chilotii pe tine si, cand e cald, evita sa-ti faci aer cu sutana.
23. Iti amintesc ca slujba trebuie sa dureze circa 1 ora si nu doua reprize de 45 de minute fiecare, iar cel care era asezat langa tine si pe care l-ai numit “travestit cu fusta rosie” eram eu… In rest a fost bine”.

daca stiti vreun banc scrieti si voi aici lolz
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
MysticSM
junior

Multumiri primite : 3
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: BANCURI    Mar Ian 04, 2011 12:54 am

Bula in armata.
- Bula, ce este patria?
- Nu stiu.
- Esti prost. Vasile ce este patria?
- Patria este mama mea.
- Corect. Bula ce este patria?
- Patria este mam lui Vasile.
- Idiotule, patria este si mama ta, ai inteles?
- Inteles.
- Ce ai inteles?
- Ca sunt frate cu Vasile.

:silent: :lol!:
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ecsmania.forumz.ro/
ecstazy
FONDATOR

Multumiri primite : 12
Varsta : 27
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: BANCURI    Joi Ian 06, 2011 8:57 am

laughing

Un copil găseşte un om în şanţ, beat mort.
- Da', nene, de ce n-ai băut atîta cît să-ţi cadă bine?
- Pentru că n-am avut bani destui.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ecsmania.forumz.ro
Cor7ez
serGent

Multumiri primite : 16
Varsta : 25
Localizare : Cluj

MesajSubiect: Re: BANCURI    Sam Ian 08, 2011 8:06 am

Merge Bulă într-un bar şi vede, în spatele tejghelei, un borcan plin ochi cu bancnote de 100 de euro. Evaluează din ochi suma, care se află în borcan, şi curios îl întreabă pe barman :
- Care-i treaba cu borcanu ?
- Păi pe scurt : dacă pui o bancnotă de 100 de euro şi treci trei teste, toţi banii din borcan sunt ai tăi.
- Şi care sunt cele trei teste ?
- Regula este să le afli după ce pui bancnota de 100 de euro în borcan.
Îi dă omul o bancnotă de 100 de euro la barman, barmanul o bagă în borcan şi îi spune:
- Treaba merge cam aşa: prima dată trebuie sa bei dintr-un foc o sticlă întreagă de palincă, apoi sa mergi în spatele barului în curte unde avem un pitbull pe care îl doare tare rău o măsea. Tu, cu mâinile goale, trebuie să i-o scoţi. Ultimul test este cu o babă de 90 de ani care locuieşte deasupra barului şi niciodată în viaţa ei nu a avut orgasm, tu trebuie să o ajuţi la capitolul ăsta.
- Ştiu că am dat bancnota de 100 de euro dar nu mă încumet să fac testele. Trebuie să fii nebun!
- Este alegerea ta, dar banii rămân în borcan, zice barmanul.
După ce bea câteva pahare, Bulă prinde curaj şi-l întreabă pe barman :
- Unde dracu-i sticla aia de palincă?
Barmanul îi dă sticla. Omul, cu ambele mâini pe ea, o goleşte fără să se strâmbe, apoi, împleticindu–se, îşi face drum către curtea din spate, de unde, foarte curând, se aud zgomotele unei lupte crâncene. După un timp se aşterne o linişte deplina şi fix când restul clienţilor şi barmanul credeau că Bulă a murit, el intră pe uşă muşcat, zgâriat şi cu cămaşa franjuri pe el, se îndreaptă spre bar şi, spre stupefacţia asistentei, strigă:
- Unde-i baba aia pe care o durea măseaua?!

Telefon de la o prietena:
- Mariuco, la multi ani! Cum ai petrecut de anul nou?
- Ca de obicei, in pat.
- Si, a fost multa lume?

Un cuplu era in vacanta in Pakistan.La un moment dat,au intrat intr-un mic magazin de sandale.Vinzatorul le spuse:am niste sandale speciale ,cu ele se poate face sex salbatic.
-Cum ar putea niste sandale sa imi creasca potenta,intreaba sotul.
-De ce nu le incercati? spune pakistanezul.
Sotul,se incalta cu ele,privirea lui devenind putere sexuala pura.
Cat ai clipi ,sotul l-a impins pe vanzator pe taraba,si a inceput sa traga de pantalonii tipului.
In acest timp vinzatorul a inceput sa strige: Le-ai pus invers! le-ai pus invers! le-ai pus invers!
Sus In jos
Cor7ez
serGent

MesajSubiect: Re: BANCURI    Sam Ian 08, 2011 8:09 am

mai punetzi si voi bancuri... :P
Sus In jos
ecstazy
FONDATOR

Multumiri primite : 12
Varsta : 27
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: BANCURI    Sam Ian 22, 2011 10:46 pm

Se intalnesc reprezentantii fabricilor de bere Becks, Heineken, Carlsberg si Guiness.
Fiecare commanda o bere.
Cel de la Becks o bere Becks, cel de la Heineken o bere Heineken, cel de la Carlsberg o bere Carlsberg, iar cel de la Guiness , spre uimirea celorlalti, cere o Coca-Cola.
Cei trei intreaba nedumeriti:
- Tu nu bei bere?
- Pai, daca voi nu beti bere, atunci nici eu nu beau!

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://ecsmania.forumz.ro
Cor7ez
serGent

MesajSubiect: Re: BANCURI    Mar Ian 25, 2011 5:44 am

Cand sotul a ajuns la hotel , a decis sa-i scrie un mail sotiei dar a gresit o litera din adresa si mailul a fost trimis la alta adresa. Mailul ajunge din greseala la o vaduva ce venise tocmai de la inmormantarea sotului. Citeste mailul si lesina. In mesaj scria: " Draga mea, am ajuns bine. Probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale, dar acum au calculator aici si poti trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns si am verificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta, vinerea viitoare. Abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de liniistita ca a mea. Nu-ti lua multe haine ca aici e o caldura infernala!

eee super bancu asta nu de mult lam gasit chiar daq ii vechi lolzlaughing :

Bula si Itzic vroiau sa faca trafic de veveritze, si ce se gandesc ei,
cum sa treaca granitza, le baga in chilotzi!
Trece Bula, fara probleme, dar cand sa treaca Itzic este prins pentru ca a tzipat.
Dupa 4 ani se reintalnesc cei 2 si Bula curios il intreaba pe Itzic:
-Cum te-au prins mah, de ce ai tzipat?
-Bah, pai cand mi-a confundat veverita boasele cu nucile, am rezistat,
cand mi-a confundat gaura fundului cu scorbura,
am rezistat, dar cand a vrut sa bage nucile in scorbura…….nu am mai rezistat.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: BANCURI    

Sus In jos

BANCURI
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
www.noutati-zilnice.forumer.ro :: Distractii/Discutii :: Discutii Libere-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Blog gratuit